SAKURA s českým průvodcem – Zahrady a památky UNESCO

Termín 24. 3. 2020 - 6. 4. 2020
Původní cena 89 000 Kč
Cena 81 800 Kč
Rezervace

Program

1. den: 24.3.2020 – odlet z Prahy do Japonska

Dnes poletíte z Prahy do Ósaky s leteckou společností Lufthansa.

2. den: 25.3.2020 – ÓSAKA  (letiště Kansai) 

Po ranním příletu Vás bude čekat český průvodce na letišti, odkud se přesunete do Kjóta a hned (po uschování zavazadel) se vydáte na prohlídku okolí Císařského paláce (bez vstupu) a dále do bohatě zdobeného paláce Nidžó ze 17. století, který proslul pro své „skřivánčí podlahy“. Ty nepříjemně vržou a skřípou a v minulosti měly za úkol odhalit nepřítele. Odpoledne se vrátíte do hotelu, odbavíte se a můžete si užít odpočinku po náročné cestě. Nocleh Kjóto.

3. den: 26.3.2020 –  KJÓTO

Po snídani se vypravíte na celodenní poznávání Kjóta. Vydáte se k chrámu stříbrného pavilonu Ginkakudži, dále půjdete Stezkou filozofů k chrámu Nanzendži, který patří mezi pět velkých zenových chrámů v Kjótu a také k úchvatné zenové zahradě Murinan. Po svatyni Heian Džingú a okolní zahrady se přesunete zpět k hotelu. Nocleh Kjóto

4. den: 27.3.2020 – KJÓTO – ARAŠIJAMA – KJÓTO

Po snídani pojedete do čtvrti Arašijama a přesunete se k chrámu Tenrjúdži, projdete se bambusovým hájem Sagano po dřevěném mostě Togecukjó přes řeku Kacura a podíváte se také k chrámu Džódžakkódži. Návrat zpět do Kjóta. Nocleh Kjóto.

5. den: 28.3.2020 – KJÓTO – NARA – KJÓTO

Po snídani odjezd do starobylého města Nary. Ta vyniká zalesněnými kopci, parky s chrámy i jedněmi z nejstarších dřevěných staveb na světě.  V parku Nara, který navštívíte, se toulá více než tisíc jelínků (šika) považovaných za „posly bohů“. Uvidíte velmi významný chrám Tódaidži, který se skládá z Buddhovy síně (Daibucuden), vedlejších chrámů, síní, pagod a bran výjimečné historické hodnoty. Dále slavnou svatyni Kasuga taiša, která se také nachází v parku. Po skončení prohlídky Nary se přesunete do Kjóta. Nocleh Kjóto.

6. den: 29.3.2020 – KJÓTO – HIMEDŽI & MOST AKAŠI – KJÓTO

Po snídani pojedete vlakem do Himedži, ze stanice se pěšky vydáte k hradu Himedži a okolní zahrady Kokoen. Po ukončení prohlídky hradu a okolí se přesunete dále na vlakovou stanici a pojedete do Maiko a projdete se promenádou Maiko Marine, 47m n.n., která je na nejdelším visutém mostě Akaši kaikjó spojující Honšú s Šikoku. Zpět do Kjóta. Nocleh Kjóto.

7. den: 30.3.2020 – KJÓTO – KANAZAWA – KJÓTO

Po snídani pojedete do Kanazawy. Kanazawa je vyhlášená velkolepou zahradou Kenrokuen a také zajímavými oblastmi, jako je dům gejš v Higaši Čaja a také oblast samurajů Nagamači. Na místním trhu Ómičó budete mít možnost si zakoupit nejrůznější japonské speciality. Po ukončení prohlídek v Kanazawě návrat do Kjóta. Nocleh Kjóto

8. den: 31.3.2020 – KJÓTO 

Po snídani si užijete celodenní putování Kjótem. Podíváte se do chrámu Sandžúsangendó s 1001 sochami, dále do chrámu Tófukudži s nádhernou zenovou zahradou a ke svatyni Fušimi Inari s 10 000 červenými branami torii.  Nocleh Kjóto

9. den: 1.4.2020 – KJÓTO – TOKIO 

Po snídani pojedete do Tokia vysokorychlostním vlakem šinkansenem. Po příjezdu se přesunute k vyhlášenému rybímu trhu Cukidži (pouze vnější část). Pokračujete k zahradám Hamarikjú. Odsud pak pojedete lodí do Asakusy a prozkoumáte její historickou oblast, jako je chrám Sensódži, nejznámější tokijský chrám. Před ním se nachází ulička zvaná Nakamise, kterou tvoří mnoho stánků se suvenýry či různými dobrotami. Odsud také můžete v celé své kráse spatřit telekomunikační věž Tokyo Skytree, která je nejvyšším vyhlídkovým bodem v Tokiu. Nocleh Tokio.

10. den: 2.4.2020 –  TOKIO 

Po snídani přesun k zahradě Koišikawa Kórakuen.  Cesta pokračuje k východním zahradám Císařského paláce. Tokio z výšky si prohlédneme z Tokijské metropolitní vládní budovy, kde se ve 45. patře nachází observatoř. Budete mít krásný výhled na celé Tokio, za dobrého počasí lze dokonce zahlédnout i horu Fudži.  Nemineme městský park Šindžuku gjoen se zahradami. Návrat na hotel. Nocleh Tokio.

11. den: 3.4.2020 – TOKIO – KAMAKURA- TOKIO 

Po snídani se vypravíme vlakem do pobřežní Kamakury. Půjdeme k chrámu Hasedera, k druhé největší bronzové soše Buddhy vysoké přes 13 metrů a dále k chrámu Curugaoka Hačimangú. Po ukončení prohlídek Kamakury návrat vlakem do Tokia. Nocleh Tokio.

12. den: 4.4.2020 – TOKIO  

Po snídani bude  vaším cílem dnešního dne čtvrť Haradžuku. Zde se nachází rozlehlý park Jojogi a v něm nejznámější tokijská svatyně Meidži džingú. Čtvrť Haradžuku je známá tím, že se zde schází mladí Japonci, kteří jsou oblečení do zajímavých a často i výstředních kousků. Půjdete se podívat do ulice Takešita, kde se scházejí především. Návrat na hotel. Nocleh Tokio.

13. den: 5.4.2020 – TOKIO 

Tento den je možné využít k individuálnímu odpočinku či prohlídce Tokia anebo je možné si dokoupit některý z naších výletů. Přehled základních výletů najdete naleznete  zde.  Nocleh Tokio.

14. den: 6.4.2020 – TOKIO  –  ČR

Přesun na letiště Narita a odlet domů se společností Austrian Airlines.

 

 

Specifikace

Cena zahrnuje:

 • zpáteční letenku Praha – Kansai, Narita – Praha včetně letištních tax
 • českého průvodce po celou dobu pobytu
 • 12 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní (kvalitní centrální hotely 3*)
 • 14-denní Japan Rail Pass
 • transfer velkých zavazadel z hotelu v Kjótu do hotelu v Tokiu
 • městská doprava po celou dobu pobytu
 • výlety a vstupy do památek během zájezdu, které jsou uvedeny v programu
 • pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
 • pokyny na cesty a praktický průvodce Japonskem

Cena nezahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • stravování kromě snídaní a výše zmíněných
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (15 000 Kč/osoba)

Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji.

Změna programu vyhrazena. Garantem zájezdu JTB Czech Republic.

 

Mapa

Galerie