České Švýcarsko plné pohádek, skal a vyhlídek - 5 dnů

Termín 1. 8. 2020 - 5. 8. 2020
Cena 5 490 Kč
Rezervace

Program

Pobyt v hotelu Praha**** přímo v Hřensku s výlety do okolí, možnost turistiky dle vlastních dispozic.

Program:
1. den: Ráno odjezd, Česká Třebová okolo 8 hodiny ranní směrem Hradec Králové, Praha. Za Prahou zastavíme pod legendární horou Říp a vyjdeme do kopce k rotundě sv. Jiří. Přejezd do Ústí nad Labem, zájemci vyjedou lanovkou na oblíbené výletní místo Větruše, se zámečkem, vyhlídkou a restaurací, ostatní se projdou po městě. Cesta pokračuje nádherným údolím podél Labe do CHKO Labské pískovce. Navečer příjezd na ubytování do Hřenska k říčce Kamenice, známé ze seriálu Návštěvníci. Pro zájemce večeře. 

2. den: Snídaně, volný den určený k individuální turistice. Nejhezčí procházka je k Pravčické bráně, kde se natáčely letopisy Narnie. Tento proslulý 16 m vysoký skalní oblouk je nejzajímavějším útvarem Českého Švýcarska. Dále můžete pokračovat k říčce Kamenice a na loďce doplout do Hřenska Edmundovou soutěskou, známou z pohádky Pravý rytíř. Pro zájemce večeře a ochutnávka vín.

3. den: Po snídani vyjedeme na výlet do Děčína. Zájemce vysadíme u děčínské ZOO, ostatní s námi vyjedou k pískovcové stolové hoře Děčínský Sněžník. Budeme se věnovat nenáročné turistice po krajině známé z pohádky Tři bratři a čekají nás krásné výhledy z Drážďanské vyhlídky. Poté pojedeme do skalního města Tiských stěn, do pohádkové Narnie, míst opředených legendami, kde se natáčely četné pohádky jako Třetí princ či Veselé Vánoce přejí chobotnice. Cestou zpět do hotelu vyzvedneme návštěvníky ZOO v Děčíně. Venkovní grilování s posezením pro zájemce.

4. den: Po snídani vyjedeme na výlet do Jetřichovic, projdeme si Jetřichovické stěny, nebo se podíváme na Dolský mlýn, kde se natáčela Pyšná princezna a Peklo s princeznou. Návrat do hotelu.

5. den: Po snídani vyklidíme pokoje, a vydáme se na cestu zpět. Cestou se stavíme u Kamenického Šenova u čedičové Panské skály, kde se schovala před vojáky kdysi Pyšná princezna s Miroslavem. Poslední zastávka bude u skalního hradu a poustevny Sloup v Čechách, kde se natáčela česká pohádka S čerty nejsou žerty. Návrat do Č. Třebové okolo 18 hodiny.

 

Program je orientační, bude přizpůsobován počasí a okolnostem.

 

Specifikace

Dítě se 2 platícími na pokoji do 5,99 let bez nároku na lůžko a stravu platí 2000 Kč.

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací;
- všechny autobusové výlety uvedené v programu;
- 4 x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím a TV v **** hotelu Praha v Hřensku

- 4x snídani (formou bufetového stolu);

- pobytové taxy;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 
Cena nezahrnuje: 
- vstupné do památek;

- 3 x tříchodovou večeři, výběr ze 2 menu - 990 Kč
- venkovní grilování se šéfkuchařem - kuřecí steak, hovězí steak, gril. zelenina, pečivo, dresingy, syrová míchaná zelenina - 490     CZK/os
- ochutnávku vín ve sklípku (5 druhů a malé občerstvení) - 350 Kč

- příplatek za jednolůžkový pokoj - 1700 Kč

 

Klient nemusí absolvovat všechny výlety, program si přizpůsobí svým možnostem a zájmům.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, nebo Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady (OMV), Praha.

+ 200 Kč: Lanškroun, Choceň, Svitavy.

+ 300 Kč: Rousínov, Brno.

 
Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy. 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se, prosím, obraťte na cestovní kancelář.

Garantem CK Čile s.r.o.

Mapa

Galerie