Madeira kouzelný ostrov v Atlantickém oceánu - relax s možností výletů

Termín 21. 4. 2023 - 28. 4. 2023
Původní cena 25 990 Kč
Cena 23 990 Kč
Rezervace

Program

Máte rádi příjemné teplo, nekonečné modro Atlantiku, rozkvetlé květy, kamkoli se podíváte a vzduch prosycený omamnou vůní květiny, eukalyptu a dozrávajícího ovoce? Pak si nevyberete lépe – Madeira je pro vás naprosto dokonalá volba.

To vše se skvělou českou průvodkyní žijící na Madeiře, která se postará o Váš komfort a ty nejkrásnější zážitky  z Madeiry.

 

1. den: Odlet z Prahy, přílet na Madeiru, přivítání se na letišti s průvodkyní, ubytování v hotelu, informační schůzka.

2. den: Po snídani možnost relaxace, koupání či individuální návštěvy hlavního města Funchalu (obchůdky, restaurace, promenáda u oceánu). 

3. den: Po snídani relax, koupání, popř. lze zajistit půjčení auta - průvodkyně Vám navrhne individuální výlet nebo fakultativně možnost celodenního výletu s česky mluvící průvodkyní na východ ostrova. Cesta začne ve vesnici Camacha s manufakturou proutěného nábytku. Zastavíme na třetím nejvyšším vrcholu ostrova Pico do Arieiro, který dosahuje výšky 1818 metrů. Po prohlídce několika nádrží pstruží farmy Ribeiro Frio se vydáme pěšky na krátkou levádu (snadná chůze), která je ukončena nádhernými vyhlídkami na okolní hory. Po obědě (není zahrnut v ceně výletu) přejezd do města Santana, kde se seznámíme s typickými barevnými madeirskými domky ve tvaru písmene A, můžeme nakouknout i do jejich interiérů. Cesta zpět do hotelu se zastavíme na vyhlídce Ponta do Rosto, kde v případě příznivého počasí budeme mít možnost se kochat dechberoucími údolími a krásu Madeiry.

4. den: Po snídani relax, koupání,  popř. lze zajistit půjčení auta - průvodkyně Vám navrhne individuální výlet nebo fakultativně možnost celodenního výletu s česky mluvící průvodkyní do hlavního města Madeiry Funchalu. Projdeme kolem sochy Sissi, zahrad regionální vlády, Parku Santana Catarina, Sochy Kryštofa Kolumba, divadla Baltazar Dias. Pokračovat budeme ke katedrále Sé, která vznikla jako první portugalská katedrála mimo pevninu. Ve sklípku ochutnáme výborné madeirské víno a dozvíme se vše o jeho vzniku. Nevynecháme ani proslulou tržnici Mercado dos Lavradores, kde se necháme unést barvou i vůní pro nás neznámých druhů ovoce. Den zakončíme na kopci nad Funchalem, zvaném Monte. Tady můžete obdivovat elegantní barokní průčelí kostela Nossa Senhora do Monte, v němž našel místo svého posledního odpočinku poslední rakouský císař a český král Karel I. Nikdo by neměl vynechat ani místní tropické zahrady s květinovými tunely, vodopády, můstky, fontánami či jeskyněmi, ztracenými v záplavě lokálních i tropických rostlin. Jen pro odvážlivce je pak určená nezapomenutelná jízda v proutěných sáních. Dva kilometry dlouhý sjezd si budete jistě pamatovat po zbytek života.

5. den: Po snídani relax, koupání, popř. lze zajistit půjčení auta - průvodkyně Vám navrhne individuální výlet nebo můžete využít některý z fakultativních výletů - nezapomenutelné pozorování delfínů a velryb, pěší výlet po některé z levád, výlet na sousední ostrov Porto Santo.

6. den: Po snídani relax, koupání, popř. lze zajistit půjčení auta - průvodkyně Vám navrhne individuální výlet nebo fakultativně možnost celodenního výletu s česky mluvící průvodkyní do centrálního masivu a na západ ostrova. Po snídani vyrazíme do rybářské zátoky v Camara de Lobos. Leží v romantickém zálivu ohraničeném lávovými skálami a kouzlu tohoto místa podlehl i sir Winston Churchill, který zde pobýval a maloval v zimě 1950. Pokračovat budeme vyhlídkou z druhého nejstrmějšího útesu světa Cabo Girão a Ribeira Brava. Program bude pokračovat na Véu da Noiva, kde spatříme úchvatný vodopád. Výlet zakončíme v nejzápadnějším městě Madeiry Porto Moniz. Tady je možné se vykoupat v přírodních jezírcích v čedičových skalách, ale také jen tak koukat na nekonečnou modř Atlantiku či v místní restauraci ochutnat madeirskou specialitu, rybu zvanou tkaničnice.

7. den: Po snídani relax, koupání,  popř. lze zajistit půjčení auta - průvodkyně Vám navrhne individuální výlet nebo můžete využít některý z fakultativních výletů -  nezapomenutelné pozorování delfínů a velryb, pěší výlet po některé z levád, výlet na sousední ostrov Porto Santo.

8. den: Po snídani volno k posledním nákupům, procházce či relaxu u moře, transfer na letiště, návrat do Prahy.

 

Specifikace

Cena zahrnuje: Letenku Praha - Funchal - Praha, 1x kabinové zavazadlo/os.  dle podmínek dané letecké společnosti, 7x ubytování v hotelu 3* ve Funchalu s bazénem venkovním a vnitřním a  se snídaní  nebo v hotelu 4* s bazénem venkovním a vnitřním a  se snídaní za příplatek, transfer letiště – hotel – letiště,  průvodce, povinné pojištění CK.

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj  v hotelu 3*4990,- Kč, v hotelu 4* pokoj výhled krajina - 11200,- Kč, komplexní cestovní pojištění Pandemic A 30 cena 560,- Kč/os./zájezd,  odbavované zavazadlo, případnou pobytovou taxu (cca 2 euro/noc/os.), příplatek za  hotel 4* 11200,- Kč/os./pobyt, 7 x večeře v hotelu 3* 4700,- Kč/os., 7x večeře v hotelu 4*  6350,- Kč/os., fakultativní výlety s českou průvodkyní  45 euro/os. celodenní výlet, 30 euro/os./půldenní výlet, pozorovní delfínů či velryb dle typu loďě cca 35 -50  euro/os.,  zapůjčení auta dle typu a počtu dní  cca 40 euro/den včetně pojištění, individuální vstupné do památek či jízdné hromadnou dopravou, obědy během výletů.

Slevy:  u hotelu 3* - přistýlka 3. os. sleva 1500,- Kč, sleva dítě  do 7-12 let na přistýlce 2000,- Kč, děti do  6 let 5500,- Kč.

Hotel 3* - Dorisol Mimosa - v západní části Funchalu, na svahu nad mořem, 300 m od koupaliště Lido a od pobřeží promenády, restaurace, bary a obchody v blízkém okolí, cca 2 km od historického centra Funchalu cca 100 m od zastávky linkového autobusu. Lze přikoupit  večeře, plnou penzi nebo all inclusive. Dále za příplatek je možné studio s výhledem na moře, sleva na 3. lůžko a slevy pro děti do 12 let. 

Hotel 4 * - Four View Baía - doporučujeme,  hotel pouze pro dospělé  je v centrální části Funchalu, cca 400 m od centra a 800 m od moře, na kopci s krásným výhledem na moře, přístav a historickou čtvrt, obchody, restaurace, muzeum a park v blízkosti hotelu. Lze přikoupit  večeře, plnou penzi nebo nápoje. Dále za příplatek je možný pokoj s výhledem na moře nebo studio a sleva  na 3. lůžko.  Hotel disponuje za příplatek  pokoji typu  výhled moře, superior, deluxe, deluxe junior suite, studio - ceny jsou na vyžádání.

Fakultativní výlety budou k zakoupení na Madeiře v eurech a hotovosti u průvodkyně. Pořadí vyletů může být změněno, výlety může provázet i jiný česky mluvící průvodce na Madeiře. 

V případě zájmu o zapůjčení auta je nutná rezervace předem.

 

Upozornění:

 • cena leteckých zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas,
 • zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností, časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem,
 • u leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem,
 • servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost, podmínky přepravy zavazadel Vám zašleme v pokynech k zájezdu,
 • ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 15. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla,
 • některá města, lázně i turistická centra zavádějí úhradu tzv. pobytové či lázeňské taxy, taxy nejsou zahrnuty v ceně zájezdu a platí se na místě v příslušné národní měně, často jsou zaváděny nahodile a jejich výše se mění, upřesnění výše tax Vám zašleme nejpozději v Pokynech k zájezdu,
 • během pobytu v dané destinaci můžeme využívat hromadnou dopravu, hromadná doprava není zahrnuta v ceně zájezdu, výši ceny jízdného určuje místní dopravce,
 • výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak,
 • změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě,
 • v případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně,
 • průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak,
 • minimální počet osob pro realizaci zájezdu: 10 osob pro leteckou dopravu, 30 osob pro autobusovou dopravu, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky pro vstup občana ČR (EHS) na území daného státu naleznete na mzv.cz – vyhledejte daný stát.
 • Upozornění: zájezd je nevhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Mapa

Galerie