To nejlepší z Jordánska a koupání v Mrtvém a Rudém moři

Termín 21. 10. 2023 - 28. 10. 2023
Původní cena 43 990 Kč
Cena 39 990 Kč
Rezervace

Program

1. den: Odlet z Prahy nebo Vídně (v případě odletu z Vídně  transfer Praha - Brno a zpět v ceně, let z Prahy s přestupem), přílet do Ammánu. Přivítáni v Jordánském hášimovském království. Dle času příletu  prohlídka Ammanu, navštívíme historická místa v centru Ammanu. Neopomineme kopec Citadela, římské divadlo,  Souq s obchody, Jabal Amman (pokud nebude tento den prohlídka Ammanu, tak Amman navštívíme  8. den), večeře, nocleh v Ammanu.

2. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet do  Jerashe, kde si prohlédneme ruiny římského města v kopcích Gileadu, včetně Hippodromu, fóra, Nymphaea, Artemisina chrámu či divadla. Poté se vydáme k islámskému hradu Ajloun Castle, postavenému během křižáckých výprav, a odpoledne věnujeme návštěvě historických míst v centru Ammanu. Neopomineme kopec Citadela, ulice Souq s obchody, Jabal Amman, ani místní kavárny a restaurace. Večere, nocleh v Ammanu.

3. den: Po snídani vyrazíme do města Madaby, do města, které je známo jako „město mozaiky“. Prohlédneme si slavnou mozaikovou mapu  ze 6. století v kostele sv. Jiřího.  Z hory Nebo, tyčící se 710 metrů nad mořem, si vychutnáme výhledy na údolí Jordánu, Mrtvé moře i Izrael. Právě o tomto místě se předpokládá, že je místem posledního odpočinku proroka Mojžíše. Nenecháme si ujít ani Mrtvé moře, ve výšce 430 metrů pod hladinou moře, kde se koupal i král Herodes či Kleopatra. Koupání v Mrtvém moři. Večere, nocleh v Ammanu.

4. den: Po snídani projedeme malebnou trasu Královské cesty, kde se zastavíme v údolí Al-Mujib, spojovaném v Bibli s řekou Arnon. Uvidíme i křižácký hrad Kerak Castle, menší hrad s výhledem do okolí Shobak Castle a navštívíme i Malou Petru, která sloužila jako zastávka karavan na cestě do Petry. V úzké rokli Sig Al Barid si prohlédneme chrámy, hrobky, vodní kanál i pozůstatky nabatejského freskového obrazu. Večeře a poté ubytování v hotelu v  Petře.

5. den: Po snídani strávíme den ve velkolepém skalním městě Petra, které patří k sedmi divům světa. Petra je největší atrakcí Jordánska, byla založena v 6. stol. př.nl. nabatejci, nomádským kmenem, který se v této oblasti usadil a položil základy obchodní říše, která sahala až do Sýrie. Začneme procházkou v kaňonu Siq, na jehož konci uvidíme nejkrásnější památku - Pokladnici. Pokladnice je 40 m vysoká a je vytesaná do pískovce, jako většina staveb v Petře.  Budeme pokračovat ulicí s vytesanými fasádami, kolem divadla ke královským hrobkám. Budeme mít také volný čas se kochat a procházet skalním městem.  Večeře, nocleh v Petře.

6. den: Po snídani nás čeká 5hodinová jízda džípy pouští s beduínským řidičem ve Wadi Rum. Budete se kochat drsnou krajinou pouště, uvidíme měnící se barvy písku a hor. Atmosféra pouště Vám dá pochopit, proč je Wadi Rum jednou z nejpůsobivějších pouštních krajin na světě. Poušť byla použita pro řadu hollywoodských filmů (např Marťan, Lawrence z Arábie, Rudá planeta, Star Wars Story). Uvidíte Khazali Canyin s nabatejskými skalními nápisy, projdeme se k červeným písečným dunám a uvidíme skalní most Um Frouth, kam můžeme vylézt a užívat si jedinečné výhledy na poušť. Ubytování na poušti v campu  v tzv. marťanských stanech  s vlastní koupelnou, zažijete nádhernou noc v poušti  - ubytování v UFO Luxotel nebo Sharah Luxury Camp nebo podobném,  večeře, nocleh.

7. den: Po snídani se vydáme do pobřežního města Aqaba s pevností Mamluk, kterou využívali k ubytování poutníci z Mekky. Volný čas strávíme na pláži u Rudého moře nebo na lodi na Rudém moři  (plavání, šnorhlování, relax).  Poté se vrátíme zpět do Ammanu,  večeře a ubytování v Ammanu.

8. den: Po snídani přípdané volno na poslední nákupy, odjezd na letiště nebo prohlídka  Ammanu (pokud bude prohlídka města přesunuta  na tento den) a poté transfer na letiště. Návrat do Prahy/Vídně  (v případě návratu do Vídně transfer  do Brna a Prahy  v ceně).

 

Specifikace

Cena zahrnuje: Letenku Praha/Vídeň - Amann - Praha/Vídeň (v případě odletu z Vídně transfer  Praha - Brno a zpět, let z Prahy s přestupme),  1x malé kabinové zavazadl  + 1x kabinové zavazadlo/os. dle podmínek dané letecké společnosti,  4 x ubytování v  Amannu v hotelu 3* s polopenzí, 2 x ubytování v Petře v hotelu 3* s polopenzí, 1x nocleh v poušti Wadi Rum Camp s polopenzí - soukromý luxusní stan typu UFO/Marťan s koupelnou a toaletou,   transfer letiště - hotel - letiště, veškeré transfery během zájezdu,  průvodce po celou dobu zájezdu,  voda v autobuse během cest, wifi na palubě autobusu, 5 hodinová  jízda džípy pouští - Jeep Ride ve Wadi Rum, lokální průvodce, česky/slovensky mluvící průvodce, vízum,  povinné pojištění CK, povinný poplatek do Garančního fondu.

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj 5600 Kč, odbavované zavazadlo,   pojištění od Union pojišťovny  typ Pandemic A 60 za 680 Kč/os./zájezd, vstupné cca 163 USD, jízda na velbloudovi, 60 USD bakšišné/os./zájezd. 

 

Upozornění:

 • cena leteckých zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas,
 • zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností, časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem,
 • u leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem,
 • servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost, podmínky přepravy zavazadel Vám zašleme v pokynech k zájezdu,
 • ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 15. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla,
 • některá města, lázně i turistická centra zavádějí úhradu tzv. pobytové či lázeňské taxy, taxy nejsou zahrnuty v ceně zájezdu a platí se na místě v příslušné národní měně, často jsou zaváděny nahodile a jejich výše se mění, upřesnění výše tax Vám zašleme nejpozději v Pokynech k zájezdu,
 • cena nezahrnuje cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak,
 • změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě,
 • minimální počet osob pro realizaci zájezdu: 10 osob pro leteckou dopravu,
 • podmínky pro vstup občana ČR (EHS) na území daného státu naleznete na mzv.cz – vyhledejte daný stát.
 • zájezd je nevhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Mapa

Galerie