Krásy Ischie s koupáním a s výlety do starověkých Pompejí, na ostrov barevných domků Procidu a do Neapole

Termín 14. 10. 2023 - 18. 10. 2023
Původní cena 22 990 Kč
Cena 21 990 Kč
Rezervace

Program

1. den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách do Neapole, přílet do Neapole. Poté se vydáme do Pompejí.  Po cestě uvidíme sopku Vesuv. Prohlédneme si starověké město Pompeje, které bylo v roce 79 zničené výbuchem právě sopky Vesuv a díky tomu zůstalo zakonzervované do dnešních dnů. Díky tomu se ocitneme v 1. století, kdy byli Pompeje živým místem a můžete zde tedy nalézt i ty nejmenší detaily o každodenním životě. Pompeje jsou na seznamu UNESCO. Poté se vydáme do přístaviště v  Neapoli, nalodíme se na trajekt a poplujeme na ostrov Ischia, krátký transfer nás odveze do hotelu. Relax v termálním bazénu hotelu, večeře.

2. den: Po snídani relax a odpočinek u moře nebo v termálních bazénech hotelu.  Po obědě se vydáme  na  půldenní výlet ostrovem. Ischie je  největší ostrov v Neapolském zálivu, bohatý na historii, zajímavé památky, kostely a proslavený díky vývěru mnoha termálních vod. Okružní jízda Vám umožní poznat charakteristická místa s vyhlídkami a přírodní krásy, které bychom jinde těžko hledali. Dozvíte se plno zajímavostí z historie ale i dnešního života. Na 1/2 hodiny se také zastavíme v místním sklípku na občerstvení (víno, voda, bruschetta - rajč. topinka) při kytaře a neapolských písničkách. Večeře.

3.den: Po snídani celodenní relax u moře nebo návštěva Poseidonových zahrad. Jde o vyhlášený termální park, který je nejznámějším a údajně i nejkrásnějším na Ischii. Oáza agáví, oleandrů a ibišků, léčivých pramenů, výhledů na blankytné Tyrhénské moře a příjemné atmosféry má na zdraví návštěvníků blahodárný vliv a po zásluze patří k nejvyhledávanějším místům ostrova. K osvěžení zve 22 bazénů různého zaměření (bazén s mořskou vodou, kneippův bazén, termální bazén, japonský bazén, dětské bazénky). Teplota jejich minerální vody dosahuje 28 až 40 stupňů. V privátním úseku pláže Citara i ve zbytku areálu jsou pro hosty připraveny slunečníky a lehátka zdarma. Můžete navštívit i unikátní jeskynní saunu, která je vyhřívaná neochlazeným proudem termální vody. Nechybí zdravotnické a kosmetické centrum, masážní křesla, rehabilitace, sprchy, toalety, šatny, ani pestrá nabídka restaurací a obchůdků. Večeře.

4. den: Po snídani relax a odpočinek u moře nebo návštěva městečka Forio, kam dojdete pěšky nebo se můžete svézt autobusem. Forio si zachovalo původní ráz starobylého města se středověkými uličkami a náměstíčky, domy s barevnými nebo lávovými fasádami. Mezi nejznámější kostelíky patří sněhobílý kostelík Santa Maria del Soccorso - "kostel záchrany", odkud je nádherný výhled na širé moře. V blízkosti Foria se nacházejí dvě nádherné pláže Citara a Cava dell‘isola, kde se můžete vykoupat.  

 

Odpoledne se vydáme na půldenní výlet lodí na ostrov Procida. Malebný ostrůvek se stal v roce 2022 hlavním italským  místem kultury. Pitoreskní rybářské přístavy včetně úchvatné Coricelly, kde uvidíte pestrobarevné rybářské domečky naskládané do nádherné kulisy, uzounké uličky se starými kostely a nad tím vším se tyčí majestátní středověká pevnost na skále Terra Murata.

5. den: Po snídani relax a odpočinek u moře nebo na procházky či nákupy. V poledne se nalodíme a vydáme se do  Neapole. Prohlídka Neapole. Nejprve si uděláme panoramatickou projíždku Neapolí se zastávkami na focení, poté si vystoupíme u náměstí Piazza Plebiscito, krátká procházka, volno, nákupy. Poté transfer na letiště odlet v podvečer, přílet do Prahy.

Specifikace

Cena zahrnuje: Letenku Praha - Neapol - Praha, 1x základní kabinové zavazadlo/os. v základní ceně letenky dle podmínek dané letecké společnosti (obvykle 40x20x25 cm), transfer letiště - hotel - letiště, 4 x ubytování v hotelu  4*, snídaně a večeře, český průvodce, pojištění CK, povinný poplatek do Garančního fondu. Výlet do Pompejí (bez vstupného), 1/2 denní výlet po Ischii s návštěvou sklípku, celodenní výlet do Poseidonových zahrad (termální koupací park), 1/2 denní výlet na Procidu, prohlídka Neapole.

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání v CK, pobytová taxa, komplexní cestovní pojištění Pandemic A30 za 350 Kč/osoba/pobyt, další kabinové či odbavované zavazadlo, individuální vstupné do památek.

Předběžné ceny vstupného: Pompeje cca 18 euro (+ 1,50 euro/osoba sluchátka pro výklad u skupiny nad 14 osob).

Mapa

Galerie