Slovinsko - relax u moře v Portoroži s výlety (termály Ptuj, Škocjanská jama, hřebčín Lipica,Terst)

Termín 24. 8. 2023 - 27. 8. 2023
Původní cena 11 990 Kč
Cena 9 990 Kč
Rezervace

Program

1.den: Odjezd v brzkých ranních hodinách přes Rakousko do Slovinska. První zastávku si uděláme v Ptuj  -  v nejstarším městečku ve Slovinsku -  v termálních lázních.  Termální lázně jsou bohaté na uhlík a léčí se zde revmatické potíže, problémy s pohybovým ústrojím a gynekologické problémy.  Komplex má vnitřní, venkovní bazény a termální park. Mimo relaxace v termálních bazénů si může také užít vodního světa se skluzavkami, tobogány a v bazéně s umělými vlnami. Koupání a relax v lázních. V odpoledních hodinách se vydáme do Portorože na slovinské pobřeží k moři, kde se ubytujeme, večeře.

2.den: Po snídani   se  vydáme na výlet  do krasové oblasti Slovinska  a navštívíme  Škocjanskou jeskyni (na seznamu UNESCO).  Zdejší jeskynní systém zahrnuje propadlé závrty, více než 5 km podzemních prostor, jeskyně více než 200 metrů hluboké s mnoha vodopády.  Odpoledne se zastavíme  v hřebčíně Lipica – kde se  chovají  slavní lipicáni  - koňské plemeno úzce spojené se Španělskou jezdeckou školou ve Vídni. Prohlédneme si farmu.  Návrat na hotel, koupání v moři, večeře.

3. den: po snídani se vydáme na půldenní výlet do městečka Piran, kterému se říká slovinské Benátky a jde o nejkrásnější město slovinského moře. Projdeme se městem a bude i čas na posezení u sklenky vína čí káva u moře... návrat do Portorože a relax u moře nebo u bazénu. Večeře.


4. den: Po snídani se vydáme do italského přístavního  a historického města  Terst, které bývalo součástí monarchie. Prohlédneme si město (náměstí Unita, radnici, katedrálu, hrad San Guisto...)  a pokud to bude možné skrz vjezdy k zámku  (v tuto chvíli zjišťujeme  omezení pro vjezd)  navštívíme zahrady  zámku Miramare. Zámek na pobřeží moře nechal postavit arcivévoda Maxmilián Habsbursko-Lotrinský (mladší bratr císaře Františka Josefa) pro sebe a svou manželku. Poté nás bude čekat  přejezd přes Itálii a Rakous zpět do ČR. Návrat ve večerních hodinách.

Specifikace

Cena zahrnuje: Veškerou autobusovou dopravu včetně výletů dle programu, 3x ubytování v hotelu v Portoroži 3* s bazénem v blízkosti moře a pláže, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK a povinný poplatek do Garančního fondu.

Cena nezahrnuje: Příplatek za 1/1 pokoj 3900 Kč, turistickou taxu, komplexní pojištění od Union poj. Pandemic A30 280 Kč/os./zájezd, vstupné Ptuj termální lázně na 4 hodiny 12,8 euro, Škocjanská jama 16 euro, Lipica hřebčín 18 euro, Miramare zahrady zdarma.

Odjezdové místo: Ivančice, Letonice, Dražovice, Rousínov, Rohlenka, Brno (jiná místa po domluvě).

 

Upozornění:

  • ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 15. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla,
  • některá města, lázně i turistická centra zavádějí úhradu tzv. pobytové či lázeňské taxy, taxy nejsou zahrnuty v ceně zájezdu a platí se na místě v příslušné národní měně, často jsou zaváděny nahodile a jejich výše se mění, upřesnění výše tax Vám zašleme nejpozději v Pokynech k zájezdu,
  • během pobytu v dané destinaci můžeme využívat hromadnou dopravu, hromadná doprava není zahrnuta v ceně zájezdu, výši ceny jízdného určuje místní dopravce,
  • výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak,
  • změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě,
  • v případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně,
  • průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak,
  • minimální počet osob pro realizaci zájezdu:  30 osob pro autobusovou dopravu, pokud není uvedeno jinak,
  • podmínky pro vstup občana ČR (EHS) na území daného státu naleznete na mzv.cz – vyhledejte daný stát.

Mapa

Galerie