Krásy Ischie s koupáním a s výlety na Amalfiánské pobřeží, ostrov Capri a do Neapole

Termín 7. 10. 2023 - 11. 10. 2023
Původní cena 23 990 Kč
Cena 22 490 Kč
Rezervace

Program

1. den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách do Neapole, přílet do Neapole. Poté se vydáme na výlet po pobřeží na nejromantičtější  a nejkrásnější  Amalfiánské pobřeží.  Autobusem pojedeme  panoramatickou cestou po pobřeží Tyrhénského moře, zastavíme se na focení a na oběd. Prohlédneme si  městečko  Positano a  malebné Amalfi. Poté se vydáme zpě do přístaviště v  Neapoli, nalodíme se na trajekt a poplujeme na ostrov Ischia, krátký transfer nás odveze do hotelu. Relax v termálním bazénu hotelu, večeře.

2. den: Po snídani celodenní relax u moře nebo návštěva Poseidonových zahrad. Jde o vyhlášený termální park, který je nejznámějším a údajně i nejkrásnějším na Ischii. Oáza agáví, oleandrů a ibišků, léčivých pramenů, výhledů na blankytné Tyrhénské moře a příjemné atmosféry má na zdraví návštěvníků blahodárný vliv a po zásluze patří k nejvyhledávanějším místům ostrova. K osvěžení zve 22 bazénů různého zaměření (bazén s mořskou vodou, kneippův bazén, termální bazén, japonský bazén, dětské bazénky). Teplota jejich minerální vody dosahuje 28 až 40 stupňů. V privátním úseku pláže Citara i ve zbytku areálu jsou pro hosty připraveny slunečníky a lehátka zdarma. Můžete navštívit i unikátní jeskynní saunu, která je vyhřívaná neochlazeným proudem termální vody. Nechybí zdravotnické a kosmetické centrum, masážní křesla, rehabilitace, sprchy, toalety, šatny, ani pestrá nabídka restaurací a obchůdků. Večeře.

3. den: Po snídani se vydáme lodí na celodenní výlet s průvodkyní na úžasný ostrov Capri Ostrov láká na  křišťálově modré moře, bílé skály, skalnaté pobřeží  a nádhernou přírodu. Celý den strávíme na tomto ostrově, pojedeme lodí kolem ostrova, vychutníme si pohledy na  skaliska, vyjedeme autobusem a   lanovkou na Monte Solaro, odkud se nám naskytnou  úchvatné  výhledy na ostrov a moře.  Bude  čas i na kávičku a drobné nákupy.  Poté se vrátíme lodí na  Ischii na hotel. Večeře.

4. den: Po snídani se vydáme na půldenní výlet   do části  Ischie  Ponte, kde navštívíme nejfotografovanější symbol ostrova   Aragonský hrad. Hrad se tyčí na 113 m vysoké skále a z nejvyšší terasy nám výhledy doslova vyrazí dech. Dáme si  chvíli volno na nákupy  a do hotelu se vrátíme po poledni. Odpoledno volno ke koupání a relaxaci nebo se můžete projít nebo jet autobusem do  městečka Forio.  Forio si zachovalo původní ráz starobylého města se středověkými uličkami a náměstíčky, domy s barevnými nebo lávovými fasádami. Mezi nejznámější kostelíky patří sněhobílý kostelík Santa Maria del Soccorso - "kostel záchrany", odkud je nádherný výhled na širé moře. V blízkosti Foria se nacházejí dvě nádherné pláže Citara a Cava dell‘isola, kde se můžete vykoupat.   Večeře.

5. den: Po snídani relax a odpočinek u moře nebo na procházky či nákupy. V poledne se nalodíme a vydáme se do  Neapole. Prohlídka Neapole. Nejprve si uděláme panoramatickou projíždku Neapolí se zastávkami na focení, poté si vystoupíme u náměstí Piazza Plebiscito, krátká procházka, volno, nákupy. Poté transfer na letiště odlet v podvečer, přílet do Prahy.

Specifikace

Cena zahrnuje: Letenku Praha - Neapol - Praha, 1x základní kabinové zavazadlo/os. v základní ceně letenky dle podmínek dané letecké společnosti (obvykle 40x20x25 cm), transfer letiště - hotel - letiště, 4 x ubytování v hotelu  3* (Park Imperial s bazény), snídaně a večeře, český průvodce, pojištění CK, povinný poplatek do Garančního fondu. Výlet na Amalfiánské pobřeží (oběd cca 15 euro není v ceně), celodenní vstupné do Poseidonových zahrad, výlet na Capri,  1/2 denní výlet  na Ischii (vstupné do hradu 12 euro není v ceně), prohlídka Neapole.

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč, slevu 1200 Kč/osoba na 3. nebo 4. lůžku, pobytová taxa, komplexní cestovní pojištění Pandemic A30 za 350 Kč/osoba/pobyt, další kabinové či odbavované zavazadlo, individuální vstupné do památek.

Předběžné ceny vstupného: Aragonský hrad 12 euro.

Mapa

Galerie