Mexico - relax na bělostných plážích Karibiku s českým průvodcem a s výlety

Termín 8. 4. 2024 - 16. 4. 2024
Původní cena 55 990 Kč
Cena 49 990 Kč
Rezervace

Program

1. den:  Odlet z Prahy (s přestupem) do mexického Cancunu. Transfer z letiště na hotel, ubytování v oblasti Play Del Carmen  v luxusním hotelu 4* se stravou all inclusive přímo na pláži.

2. den:  Celý den můžeme relaxovat se stravou all inclusive v hotelu.

3. den: Celý den můžeme relaxovat se stravou all inclusive v hotelu nebo se můžete vydat na celodenní faktutatitvní výlet do eko-archeologického parku Xel-ha, který  je označovaný za jeden z největších divů světa, nabzí nezapomenutelný zážitek přímo v srdci Mayské riviéry (149 USD).

Můžete šnorchlovat a pozorovat stovky barevných rybiček míhajícich se na dosah od vás a nechte se okouzlit rozmanitostí vodního světa jež se skrývá pod hladinou cenote i zálivu Karibského moře. Spustitvse na ziplinu, otestovat svou kuráž skokem ze Skály odvahy, naskočit na speciálně upravené ziplinové kolo,1 nechat sa unášet divokou řekou, anebo se projet rozlehlou tropickou džunglí.
Je potřeba doplnit energii? Žádný problém! K občerstvení  jsou k dispozici čtyři restaurace a čtyři bary, ve kterých je neomezená konzumace již zahrnuta v ceně.
Park Xel-Ha nabízí nepřeberné množství vodních aktivit, ekologické zajímavosti, restaurace a výhledy na nádhernou krajinu. Vše můžete v poklidu pozorovat při pohupování se v typické mexické hamace a relaxovat.

4. den: Celý den můžete relaxovat se stravou all inclusive v hotelu nebo se můžete vydat na celodenní faktutatitvní výlet, který  zahrnuje návštěvu nejslavnějšího mayského města Chichen Itzá, tradiční yucatécký oběd a koupání v cenotu Saamal v Haciendě Selva Maya, ochutnávku tequily a návštěva městečka Valladolid (149 USD).

Chichén Itzá je nejslavnější, nejlépe zrekonstruované a nejnavštěvovanější mayské město. Toto město je zapsané na seznamu UNESCO a patří mezi 7 novodobých divů Světa.
Uvidíme zde například nejslavnější pyramidu Kukulkána (El Castillo), Chrám válečníků (Templo de los Guerreros), Caracol neboli mayskou observatoř či hřiště na míčovou hru (Juego de Pelota).
Po návštěvě Chichen Itzá pojedeme ochutnat místní yucatécké speciality do haciendy Selva Maya, kde je i krásná cenote Saamal. Cenote je vápencová jeskyně s křišťálově čistým jezírkem s tyrkysovou vodou. Koupání v osvěžující vodě je úžasný zážitek.
Následně jako bonus navštívíme i tequilerii s výkladem a ochutnávkou tequily a výlet zakončíte krátkou návštěvou městečka Valladolid.

5. den: Celý den můžeme relaxovat se stravou all inclusive v hotelu nebo se můžete vydat na celodenní faktutatitvní výlet na dva tropicke ostrůvky nedaleko Cancúnu Isla Contoy a Isla Mujeres (159 USD).

Nalodíme se a vyplujete směrem k chráněné přírodní rezervaci na Isla Contoy. Cestou si uděláme zastávku na šnorchlování u druhé největší korálové bariéry na světě. (místo se může změnit, vždy záleží na mořských proudech a povětrnostních podmínkách)
Jakmile doplujeme na ostrov Isla Contoy budete mít možnost krátké komentované procházky po ostrově, kde budete moci obdivovat panenskou přírodu, desítky druhů mořských ptáků, případně si prohlédnout malé muzeum. Samozřejmě si můžete jít ihned užívat nádherné pláže, než posádka lodi připraví vynikající oběd v podobě místní rybí či kuřecí speciality. I zde můžete šnorchlovat při pobřeží Isla Contoy, kde je možné zahlédnout malé manty a hejna barevných rybiček.
Poté opět zvednete kotvy a vydáne se na Isla Mujeres neboli „ostrov žen“, kde budete mít prostor na hodinovou procházku, toulat se uličkami, nasát atmosféru tohoto exotického ostrůvku či nakoupit suvenýry. Pokud se ještě budete chtít vykoupat, tak na vás čeká Playa Norte “severní pláži“- jedna z nejkrásnějších pláží Karibiku.
Po celou dobu výletu jsou pro vás k dispozici nealkoholické a alkoholické nápoje .

6. den: Celý den můžeme relaxovat se stravou all inclusive v hotelu nebo se můžete vydat na celodenní faktutatitvní výlet do  archeologicke zóny Tulum, jedné z nejmalebnějších mayských památek, stojící na hraně patnáctimetrového útesu nad azurovým Karibským mořem, ochutnáme tradiční místní speciality včetně cochinita pibil, navštívítm tajemné starověké město Cobá, které se nachází v tropickém pralese 50km od Tulumu. A na závěr navštívíme malou mayskou vesničku a také se osvěžíte v cenotu Tankach-Ha (119 USD).


Tulum stojící na útesu přímo nad azurovým Karibským mořem býval významný mayský obchodní přístav. Nabízí okouzlující výhled na druhou největší korálovou bariéru na světě.
Starověké město Cobá se nachází v tropickém pralese 50km od Tulumu. Zde uvidíte největší pyramidu „Nohoch Mul“, která měří 42metrů a je nejvyšší ve státě Yucatán. Zároveň se tu nachází nejvíce zachovalých bílých mayských cest, tzv. „Sac Be“.
Po návštěvě Cobá se pojedete ochladit do cenotu Tankach-Ha a poté navštívíte malou mayskou vesničku, kde uvidíte, jak pořád žijí původní obyvatelé Yucatánu.

7. den: Celý den můžete relaxovat se stravou all inclusive v hotelu nebo se můžeme vydat na celodenní faktutatitvní výlet do nejlepší eko-archeologický park v Cancúnu a na Mayské riviéře! Xcaret je místo, kde se mísí historie a tradice Mexika, mayské kultury s překrásnou přírodou. Objevíme kouzlo mayské džungle a vybereme si  z více než 50 strhujících atrakcí (199 USD).

Vratíme se v čase a zažijme mayskou kulturu na vlastní kůži. Vychutnáme si podívanou na tradiční rituál k přivolávání deště Valadores, posvátnou míčovou hru „Poc-ta-Poc“, představení jezdecké školy Fiesta Charra.
Ztratíme  se v tropické džungli nebo se pustíme  do magického dobrodružství v křišťálových vodách podzemních řek Ríos Subterráneos. Odpočineme si na plážích Karibského moře, objevíme podmořský svět, zaplaveme si s delfíny (platí se extra), zažijeme krmení žraloků, budeme pozorovat  jaguáry, pumy a tisíce motýlů z ostrova Jaguárů.
V nepřeberném množství atrakcí najdeme i dětský svět, vyhlídkové věže, archeologické památky, pestrobarevný mexický hřbitov, haciendu Henequenera, kapli Panny Marie Guadeloupské, jeskyni do mayské vesničky a mnohé jiné.
Po setmění pak přijmeme pozvání na představení „Xcaret Mexico Espectacular“, světelnou show s více než 300 artisty, kteří vás provedou napříč historií Mexika.
Xcaret je ideální místo, pokud se chcete co nejvíce dozvědět o mayské kultuře a přírodě karibského pobřeží Mexika, zvycích obyvatel, floře a fauně, nebo ochutnat speciality mayské a yucatecké kuchyně a mnoho dalšího. Jde o opravdu jedinečný a nezapomenutelný zážitek, na který budete ještě léta vzpomínat.

 

8. den: Celý den můžeme relaxovat se stravou all inclusive v hotelu, popř. si vybrat jakýkoliv další výlet.

9. den: Ukončení pobytu v hotelu, transfer  na letiště, rozloučíme se s Mexicem.

10. den: Návrat do Prahy.

 

Další možné výlety:

Šnorchlování s mořskými želvami a návštěva cenotu 99 USD

Mayské ruiny Tulum, šnorchlování s mořskými želvami v Akumalu a návštěva cenoteu 139 USD

Mayské ruiny Tulum, šnorchlování u druhého největšího korálového útesu na světě a návštěva cenote 129 USD

ATV´s EXTREME ADVENTURE (Zip-Lines) 109 USD
ATV´s EXTREME ADVENTURE (Snorkel) 129 USD

 

Specifikace

Cena zahrnuje: Letenku Praha - Cancun - Praha s přestupem, transfer letiště – hotel – letiště, 8x  ubytování v hotelu 4* přímo na pláži v Playa del Carmen (hotel Allegro Playacar 4*  nebo podobný) se stravou all inclusive, služby českého průvodce po celou dobu zájezdu,  pojištění CK.

Cena nezahrnuje:  Jenolůžkový pokoj  cena na vyžádní, komplexní pojištění včetně poj covid od Union poj. typ  A 60 za zájezd - dítě do 14,99 cena 585,- Kč,  osoba do 69,99 let cena 900,- Kč, osoba 70 a více let cena 1530,- Kč, fakultativní výlety s českým průvodcem.

Upozornění:

 • cena leteckých zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas,
 • zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností, časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem,
 • u leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem,
 • servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost, podmínky přepravy zavazadel Vám zašleme v pokynech k zájezdu,
 • ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 15. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla,
 • některá města, lázně i turistická centra zavádějí úhradu tzv. pobytové či lázeňské taxy, taxy nejsou zahrnuty v ceně zájezdu a platí se na místě v příslušné národní měně, často jsou zaváděny nahodile a jejich výše se mění, upřesnění výše tax Vám zašleme nejpozději v Pokynech k zájezdu,
 • během pobytu v dané destinaci můžeme využívat hromadnou dopravu, hromadná doprava není zahrnuta v ceně zájezdu, výši ceny jízdného určuje místní dopravce,
 • výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak,
 • změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě,
 • v případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně,
 • průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak,
 • minimální počet osob pro realizaci zájezdu: 10 osob pro leteckou dopravu, 30 osob pro autobusovou dopravu, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky pro vstup občana ČR (EHS) na území daného státu naleznete na mzv.cz – vyhledejte daný stát.
 • zájezd je nevhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Mapa

Galerie