Krásy Ischie na týden s možností výletů

Termín 22. 6. 2024 - 29. 6. 2024
Původní cena 25 990 Kč
Cena 22 990 Kč
Rezervace

Program

1. den: Odlet z Prahy v ranních hodinách do Neapole. Poté se vydáme do přístaviště v Neapoli, nalodíme se na trajekt a poplujeme na ostrov Ischia, transfer nás odveze do hotelu Park Imperial  3*. Relax v termálním bazénu hotelu, večeře v hotelu.

2.den: Po snídani relax a odpočinek u moře nebo v termálních bazénech hotelu nebo se vydejte na půldenní fakultativní okružní  výlet po Ischii. Poznejte s námi během půldenního okruhu ostrov Ischia. Dozvíte se mnoho zajímavostí z běžného života, perličky ale i historii. Během jednotlivých zastávek uvidíte mj. Il Fungo – vyvřelinu ve tvaru houby v městečku Lacco Ameno, ochutnáte s námi místní likéry (zdarma), obzvláště vyhlášené limoncello, z panoramatického místa nad Ischia Porto uvidíte majestátní Aragonský hrad a v horské vesničce si budete moci vychutnat výborné cappuccino (cca 3 €) nebo rajčatovou bruschettu (cca 3 €) a zažijete jedinečnou atmosféru této ospalé vesničky pod vrcholem Monte Epomeo. Na závěr výletu vás čeká cca hodinová zastávka s procházkou malebnými uličkami pitoreskního Sant´Angela, které uchvacuje jedinečnou atmosférou původně rybářského městečka (35 euro). Návrat na hotel, večeře v hotelu.

3. den: Po snídani celodenní relax a odpočinek u moře nebo v termálních bazénech hotelu nebo se můžete fakultativně vydat na celodenní výlet na azurový ostrov Capri. Navštivte s námi opěvovanou perlu Tyrhénského moře - ostrov, který uchvátil již v antice římské císaře. Čeká na vás dopolední prohlídka města Anacapri, rozkládajícího se na náhorní plošině pod nejvyšším vrcholem Monte Solaro. Možnost návštěvy kostela San Michele (3€) s věhlasnou majolikovou podlahou, prohlídky slavné vily San Michele Axela Muntheho(10€), obrazárny Casa Rossa (3,5€) se sochami císaře Tiberia nalezenými na dně Modré jeskyně, nebo výjezd lanovkou na Monte Solaro (14€) s úchvatnými panoramatickými výhledy na dva zálivy (alespoň 60 min. časová rezerva). Možnost obědu v restauraci (turistické menu 17€). Odpolední prohlídka vás zavede do městečka Capri s procházkou přes malebné náměstí „Piazzetta“ s hodinovou věží kolem slavného hotelu Quisisana až ke klášteru San Giacomo, odkud vede slavná klikatá ulička Via Krupp. Milovníci úchvatných pohledů mohou vystoupat na terasy v rozkošných Augustových zahradách s nádhernými vyhlídkami na proslavené Faraglioni i Marina Piccola (vstup do zahrad 1,50€). Na závěr vřele doporučujeme hodinový výlet lodí kolem celého ostrova Capri (20€) s ukázkou bílé a zelené jeskyně nebo s návštěvou světoznámé Modré jeskyně (okruh lodí 20€ + vstup do jeskyně 14€, cena výletu 90 euro). Návrat na hotel, večeře v hotelu.

4. den: Po snídani relax a odpočinek u moře nebo v termálních bazénech hotelu nebo se fakultativně vydejte lodí na celodenní výlet s průvodkyní na nejmenší z ostrovů v Neapolském zálivu ostrov Procida. Ostrov je  nazývaný také ostrovem citrónů a námořníků. Místo, kde máte pocit, že se zastavil čas a vše zůstalo jako za starých dob. V krásném přístavu Corricella spatříte místní rybáře, kteří v souladu s pomalu plynoucím časem spravují své sítě, v místních restauracích si můžete nechat zlákat rybí specialitou, ochutnat citrónový salát nebo si jen vychutnat dobrý drink. Uvidíte pestrobarevné rybářské domečky naskládané do nádherné kulisy, uzounké uličky se starými kostely a nad tím vším se tyčí majestátní pevnost na skále Terra Murata s opatstvím Sv. Michala. Po připlutí do přístavu nás budou očekávat místní menší typické taxi (v ceně), které nás nejdříve vyvezou na pevnost Terra Murata, po jejíž prohlídce si vychutnáme úžasný výhled na přístav Corricella a poté se taxiky vydáme napříč ostrovem na opačnou stranu k poloostrůvku Vivara. Po projetí ostrova se zastávkou napanoramatické terase si dopřejeme volný čas k prohlídce přístavů, vychutnání si místní atmosféry či již zmíněnému koupání se v moři (70 euro). Návrat na hotel, večeře v hotelu.

5. den: Po snídani celodenní relax a odpočinek u moře nebo v termálních bazénech hotelu nebo se můžete fakultativně vydat na celodenní lodní výlet na jedno z nejkrásnějších a světoznámých pobřeží Itálie Amalfitánské pobřeží  - Positano a Amalfi.  Jedná se o plavbu Neapolským zálivem, během níž budete moci obdivovat úžasné výhledy na pobřeží, ostrůvky a křišťálové moře; čeká vás zastávka v městečkách Amalfi a Positano. Positano: Překrásné městečko ukryté mezi skalisky a divokou přírodou, slavné positánskou módou a kulturními akcemi. V úzkých uličkách jsou malé obchůdky s řemeslnými výrobky, lněnými oděvy. Amalfi: bývalé sídlo biskupů a jedna ze čtyř slavných námořních republik. Právě zde údajně vynalezl Flavio Gioia buzolu. Nejznámější památkou je chrám Sv. Ondřeje – Duomo di S. Andrea (vstup €5). Loď většinou dělá mezizastávku na ostr. Capri - jen pro nástup a výstup (cena 75 euro). Návrat na hotel, večeře v hotelu.

6. den: Po snídani celodenní relax a odpočinek u moře nebo v termálních bazénech hotelu nebo se můžete fakultativně vydat na celodenní výlet do Pompejí a Neapole. Starobylé římské město Pompeje zapsané na světovém dědictví UNESCO, které bylo při mohutné erupci Vesuvu v roce 79n.l. pohřbeno a zakonzervováno pod 7 m pyroklastického sedimentu. Teprve 2-2,5 hodinová prohlídka Pompejí s průvodcem vám umožní nahlédnout do historie abyste si tak mohli učinit jasnou představu o jedinečné kráse a významu tohoto římského města! Vstupné do Pompejí (18€-19€) + poplatek (2€) za sluchátka. Po prohlídce krátká pauza na oběd v místní restauraci turistické menu (17€). Poté následuje klimatizovaným autobusem panoramatická projížďka Neapolí s výklady o historii a současnosti tohoto města. Autobusem dojedeme až do centra města k divadlu San Carlo a náměstí Piazza del Plebiscito, kde bude hodinu a půl trvající zastávka na individuální procházku s možností návštěvy hradu Maschio Angioino, slavné obchodní galerie Umberto I. a nahlédnutí do slavné Španělské čtvrti (90 euro). Návrat na hotel, večeře v hotelu.

7. den. Po snídani relax a odpočinek u moře nebo v termálních bazénech hotelu nebo se fakultativně vydejte do Poseidonových zahrad. Jde o vyhlášený termální park, který je nejznámějším a údajně i nejkrásnějším na Ischii. Oáza agáví, oleandrů a ibišků, léčivých pramenů, výhledů na blankytné Tyrhénské moře a příjemné atmosféry má na zdraví návštěvníků blahodárný vliv a po zásluze patří k nejvyhledávanějším místům ostrova. K osvěžení zve 22 bazénů různého zaměření (bazén s mořskou vodou, kneippův bazén, termální bazén, japonský bazén, dětské bazénky). Teplota jejich minerální vody dosahuje 28 až 40 stupňů. V privátním úseku pláže Citara i ve zbytku areálu jsou pro hosty připraveny slunečníky a lehátka zdarma. Můžete navštívit i unikátní jeskynní saunu, která je vyhřívaná neochlazeným proudem termální vody. Nechybí zdravotnické a kosmetické centrum, masážní křesla, rehabilitace, sprchy, toalety, šatny, ani pestrá nabídka občerstvení a obchůdků (celý den 42 euro, 1/2 den 37 euro). Návrat na hotel, večeře v hotelu.

8. den: Po snídani, relax  u termálních bazénů v hotelu, poté ukočení pobytu, odjezd do přístaviště. Trajektem do Neapole a poté na letiště. Návrat do Prahy.

Pořadí výletů se může měnit.

Specifikace

Cena zahrnuje: Letenku Praha - Neapol - Praha, 1x základní kabinové zavazadlo/os. (40x20x25 cm) a 1x odbavované zavazdlo 20 kg/os. dle podmínek dané letecké společnosti, transfer letiště - hotel - letiště, 7 x ubytování v hotelu Park Imperial 3* pokoj s balkonem nebo terasou, snídaně a večeře, český průvodce, pojištění CK, povinný poplatek do Garančního fondu.

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj 3700,- Kč, pobytová taxa, komplexní cestovní pojištění za pobyt od Union poj.  A30 za 400,- Kč/os. do 69,99 let, cena 680,- Kč/os. 70 a více let, cena 280,- Kč/dítě do 14,99 let,  fakultativní výlety, individuální jízdné, vstupné.

Další možné fakultativní výlety  Vám nabídne průvodkyně na místě (realizace některých výletů je závislá na lodní dopravě a počasí):  Aragonský hrad a Ischie Ponte tzv. malé Benátky 30 euro, nejstarší lázně světa Nitrodi a vinný sklípek 70 euro, Flegrejská pole 85 euro, Královská zámek Caserta a Caserta Vecchia  85 euro, vykopávky Herculaneum a město Sorrento 90 euro, lodní výlet  s koupáním, obědem a vínem na palubě 75 euro.

Park Imperial 3* - velký hotelový komplex nacházející se na západním pobřeží, v obci Forio. Hotel je situovaný ve dvou velkých hotelových tropických zahrad, kde se nachází velká část pokojů. Hotel je umístěn nedaleko historického centra městečka Forio, ve vzdálenosti cca. 15min pěší chůze se nachází písečné pláže Cava dell´Isola, pláž Citara a zároveň největší termální park Poseidonovy zahrady.
Pokoje: hotelový komplex je tvořen více než 140 pokoji, všechny mají vlastní příslušenství, TV-sat, fén, bidet, minibar (za příplatek), topení, klimatizaci (zdarma, funkční od 15/6 do 15/9, odpolední režim), trezor (v místě je požadována vratná kauce za klíč); pokoje standard s oknem a vnitřním výhledem (mohou také mít vstupní francouzské dveře sloužící i jako okno), pokoje s balkónem či terasou (bez garance výhledu) a pokoje s výhledem na moře a společnou terasou jsou rozmístěné v celém hotelovém komplexu v jednotlivých budovách, ale hlavně v budově s recepcí, mohou se od sebe lišit velikostí a orientací.
Stravování: polopenze – snídaně a večeře, za příplatek plná penze. Stravování je podáváno v hotelové restauraci. Snídaně: formou slaného a sladkého bufetu. Večeře: předkrm, zelenina a přílohy formou bufetu, servírované chody – výběr ze tří až čtyř prvních chodů a tří až čtyř druhých chodů, dezert nebo ovoce. Oběd: předkrm a přílohy formou bufetu, servírované chody – výběr z několika chodů, dezert nebo ovoce. Možná výměna večeře za oběd.
Služby: venkovní termální bazén (35°C), vnitřní termální bazén (38°C), sluneční terasy vybavené lehátky a slunečníky, recepce, hotelový bar, venkovní bar u bazénu, parkoviště, Wi-Fi připojení ve společných prostorách zdarma, lázeňské a wellness centrum (zpoplatněné služby: masáže, lázeňské procedůry, beauty centrum, sauna, pára, emoční sprchy), za poplatek možnost půjčení koupacího plášťě nebo osušky. V období od 01/06 do 30/09: 2x týdně hudební večer, 3x týdně cvičení v bazéně (acquagym), hotelový svoz na pláž Citara a k Poseidonovým zahradám zdarma (v předem stanovených časech). Klienti mohou využít zdarma bazénů blízkého hotelu Royal Palm.

Upozornění:

 • cena leteckých zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas,
 • zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností, časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem,
 • u leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem,
 • servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost, podmínky přepravy zavazadel Vám zašleme v pokynech k zájezdu,
 • ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 15. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla,
 • některá města, lázně i turistická centra zavádějí úhradu tzv. pobytové či lázeňské taxy, taxy nejsou zahrnuty v ceně zájezdu a platí se na místě v příslušné národní měně, často jsou zaváděny nahodile a jejich výše se mění, upřesnění výše tax Vám zašleme nejpozději v Pokynech k zájezdu,
 • během pobytu v dané destinaci můžeme využívat hromadnou dopravu, hromadná doprava není zahrnuta v ceně zájezdu, výši ceny jízdného určuje místní dopravce,
 • výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak,
 • změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě,
 • v případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně,
 • průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak,
 • minimální počet osob pro realizaci zájezdu: 10 osob pro leteckou dopravu, 30 osob pro autobusovou dopravu, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky pro vstup občana ČR (EHS) na území daného státu naleznete na mzv.cz – vyhledejte daný stát.
 • Upozornění: zájezd je nevhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.

 

 

Mapa

Galerie